(pn-pt 10-18 / sob 9-13)
Zadzwoń 661 120 161

Indus Valley Orzechy piorące (Sapindus mukorossi) 500g. Powrót do listy Zadaj pytanie

Producent:Indus Valley
Cena: 19.00 zł

12345 (3)

Czas realizacji: 24h

Opis

Naturalny środek do prania ręcznego i w pralkach. Orzechy piorące pochodzą z Indii i Nepalu. Tam już od wieków stosowane były jako naturalny środek piorący. Po zebraniu orzechy są suszone i zgniatane, a łupiny pakowane do worków. Do prania służą właśnie łupiny. Zawierają one 13-15% saponiny (organiczna substancja pieniąca), która naturalnie chroni roślinę przed szkodnikami, grzybami i bakteriami. Oprócz właściwości myjących, łupiny orzecha mają działanie insektobójcze.
Oprócz łupin służących do prania i mycia, pozostała część orzecha i drzewa też ma szerokie zastosowanie: korzeń to środek przeciw kaszlowi, ziarna są stosowane na ból żołądka, przeciw czerwonce, biegunce, cholerze, epilepsji, astmie, histerii. Nasiona stymulują pracę macicy podczas menstruacji i porodu. Orzechy są idealne do mycia i prania dla alergików i ludzi z problemami skórnymi (neurodermitis, AZS, łuszczyca). Orzechy piorące są delikatne dla tkanin i kolorów - kolory dłużej zachowują swoją barwę, a materiał nie niszczy się tak szybko, jak to ma miejsce podczas prania w zwykłym proszku. Nadają się do prania wszystkich materiałów (nawet wełny czy jedwabiu) oraz do wszystkich trybów prania i temperatur ( 30 do 90 st C ). O wiele tańszy i wydajniejszy od chemicznych środków piorących (oszczędność nawet do 50%!) - 1kg łupin dla czteroosobowej rodziny wystarcza na 1 rok przy 2-3 praniach tygodniowo!!! W łupinach znajduje się saponina, która działa jak mydło. Orzeszki w kontakcie z ciepłą wodą wytwarzają pianę. Suche orzechy mają intensywny zapach. Natomiast po rozpuszczeniu w wodzie nie pachną, a pranie jest całkowicie bezzapachowe. Polecam dodać do łupin lub do ostatniego płukania parę kropli olejku eterycznego.

 

Sposób użycia

PRANIE W PRALCE: Do prania tkanin kolorowych i białych. Temperatura prania 30-90 st.C. 6-9 połówek pokruszonych łupin wsypać do woreczka ( dołączony do opakowania ) i wrzucić bezpośrednio do bębna z praniem. Do bardzo brudnego prania można dodać ekologicznego środka odplamiającego lub wybielającego. PRANIE RĘCZNE: 3-6 pokruszonych łupin trzymać ok. 15 min w gorącej wodzie aż puszczą saponinę. Następnie wodę schłodzić do żądanej temperatury i prać jak przy zastosowaniu płynu do prania ręcznego. ZMYWARKA DO NACZYŃ: 5-6 połówek pokruszonych łupin w woreczku włożyć do zmywarki NIE NA GRZAŁKĘ!!! Przed umieszczeniem naczyń w zmywarce należy spłukać z nich resztki jedzenia. Odkamieniacz i środek nabłyszczający należy stosować jak do tej pory. CZYSZCZENIE ZŁOTA I SREBRA: 2-3 połówki pokruszonych łupin luźno lub w woreczku namaczać przez 45 min w 100-150 ml gorącej wody. Namoczone łupiny wstrząsać do uzyskania piany. Ozdoby czyścić bezpośrednio łupinami lub woreczkiem (jak ściereczką). Przy dużych zabrudzeniach pomoże szczoteczka do zębów. BIO-OGRóD: Orzechy są znakomite do zwalczania mszyc. 4-5 pokruszonych łupin w 500 ml ciepłej wody to jedna porcja oprysku. Dodać 3-4 kropli olejku herbacianego i dobrze wstrząsnąć. Rośliny obficie opryskać. Żeby zniszczyć również larwy powtarzać opryski 2 razy w tygodniu.

Ten produkt nie otrzymał jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz