(pn-pt 10-18 / sob 9-13)
Zadzwoń 661 120 161

Khadi Cassia/Senna Bezbrawna Odżywka 100g. Powrót do listy Zadaj pytanie

Producent:Khadi
Cena: 46.90 zł

12345 (3)

Czas realizacji: 24h

Opis

Jest naturalną perfekcyjną odżywką do włosów. Sprawia, że włosy stają się mocne, pełne wigoru i blasku. Szczególnie polecana do włosów zniszczonych chemicznym farbowaniem, trwałą ondulacją. Nie zmienia koloru włosów. Przywraca włosom blask i miękkość. Zwiększa objętość. Włosom w kolorze jasny blond nadaje miodowy, złotawy odcień. Jako, że produkty są naturalne i nie zawierają chemikaliów, nie da się za ich pomocą rozjaśnić włosów. 

 

Senna / Cassia to odżywka do włosów. Odżywka nie ma działania koloryzującego, może być używana do każdego typu włosów. Cassia nie farbuje włosów, w związku z czym czas trzymania mieszanki na głowie jest zależny tylko i wyłącznie od ciebie.
W bardzo rzadkich przypadkach gdy włosy są bardzo cienkich lub bardzo rozjaśnione Cassia może nadać im lekko zielonkawy odcień. Dlatego zalecamy test przed aplikacją.

 

Cassia zmieszana z wodą i użyta w ciągu godziny nie spowoduje zmiany koloru, ale wpłynie bardzo korzystnie na fakturę i kondycję włosa. Senna sprawia, że włosy są błyszczące, silne i jedwabiste, działa też korzystnie na skórę głowy. Obecne w sennie antrachinony i kwas chryzofanowy mają bardzo skuteczne działanie przeciwzapalne i łagodzące. Poleca się użyć jej bezpośrednio po utlenianiu na blond, aby naprawić uszkodzenia i wzmocnić włosy.

 

Obecny w sennie kwas chryzofanowy w wysokim stężeniu ma złoty kolor i może barwić włosy. Podobnie jak w przypadku henny, papkę z senny i soku z cytryny należy odstawić (na 12h), aby barwnik się uwolnił. Nałożyć obficie na włosy i trzymać tak kilka godzin. Białe włosy ufarbuje na delikatny złoty kolor.


Sposób użycia

1. Cassię wymieszaj z sokiem z cytryny w szklanej lub porcelanowej miseczce do uzyskania konsystencji gęstej pasty.

2. Miseczkę zakryj folią, owiń ścierką i odstaw w ciepłe miejsce na 12 godzin. Jeśli się spieszysz odstaw cassię w bardzo ciepłe miejsce o temperaturze ok. 35 st. C, np. na kaloryfer, na dwie godziny. Uważaj aby cassii nie ugotować!

3. Gdy cassia będzie już gotowa, tuż przed użyciem, dodaj jeszcze trochę soku i wymieszaj pastę do uzyskania konsystencji bardzo gęstego jogurtu.

4. Umyj włosy szamponem bez silikonów.

5. Załóż rękawiczki i nałóż cassię na świeżo umyte i suche włosy.

6. Nałóż foliowy czepek i zawiń głowę ręcznikiem. Zmyj cassię z czoła, karku i uszu.

7. Pozostaw cassię na włosach przez kilka godzin - max 6. Im dłużej cassia pozostanie na włosach, tym intensywniejszy i trwalszy będzie kolor.

8. Spłucz włosy dokładnie ciepłą wodą.


 

INCI :
Cassia Obovata Leavs (Senna)

 

Zdrowe i błyszczące włosy dzięki sile natury!

 

Ziołowe farby Khadi nie zawierają konserwantów, wzmacniaczy koloru, utleniaczy ani chemikaliów. Naszym priorytetem jest twoje zdrowie i bezpieczeństwo. Wszystkie ziołowe farby Khadi posiadają certyfikat BDIH, dzięki któremu możesz mieć pewność, że produkty są najwyższej jakości i spełniają surowe wymogi stawiane kosmetykom naturalnym.

 

  

 

Ten produkt nie otrzymał jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz