(pn-pt 10-18 / sob 9-13)
Zadzwoń 661 120 161

so bio etic

                                                                                                               ZOBACZ OFERTĘ                       

SO’ BIO etic wykorzystuje bioróżnorodność w służbie najpiękniejszej wśród wszystkich kreacji – kobiety. W przeciwieństwie do środków chemicznych, natura szanuje i służy integralności ludzkiego ciała. SO'BiO étic® - organiczne, etyczne produkty.

SO BIO étic projektuje i produkuje swoje certyfikowane organiczne kosmetyki i produkty do higieny w etyczny sposób, czyniąc dary natury dostępnymi dla wszystkich.
SO BIO étic oferuje pełną gamę produktów do pielęgnacji twarzy, ciała, do higieny i aromaterapii.

Wszystkie te produkty posiadają delikatny, naturalny zapach. Mają miękką i delikatną strukturę odpowiednią do wszystkich typów skóry. Łatwe w użyciu opakowania oraz składy przyjazne środowisku.

Produkty SO’BiO étic® są ceryfikowane przez ECOCERT. Spełniają również wymogi karty Cosmebio.

 

Grupa Léa Nature

SO’BiO étic  jest częścią grupy LEA NATURE, niezależnej firmy rodzinnej zlokalizowanej w La Rochelle, która posiada w swoim portfolio szereg silnych marek z segmentu organicznego. Założona w roku 1993, obecnie zatrudnia 550 pracowników i osiąga obrót rzędu 100 milinów euro.

"Pragniemy przyczyniać się do powstawania bardziej zielonego i przyjaznego dla środowiska świata, charakteryzującego się zrównoważonym rozwojem, większym poczuciem sprawiedliwości dla utrzymania społecznej i ekonomicznej równowagi. 

Jesteśmy przekonani, że poza aspektami ekonomicznymi działalność gospodarcza odgrywa zasadniczą rolę w harmonijnym zarządzaniu ekologicznym i społecznym oraz zrównoważonym rozwoju. Nasza, wynikająca ze wspólnej świadomości siła, prowadzi nas z pasją w kierunku odkrywania nowych obszarów o niezwykłym zróżnicowaniu biologicznym.

Zapraszamy do współpracy, której celem jest ich poznawanie i ochrona dla przyszłych pokoleń."  

Charles  Kloboukoff

Przewodniczący/Założyciel

 

BADANIA I ROZWÓJ

Nasz Dział Badań i Rozwoju jest liderem jeśli chodzi o efektywne opracowanie składów produktów do pielęgnacji oraz zapachów nie odbiegających od kosmetyków konwencjonalnych.

Zespół tworzy 30 naukowców. Prowadzony jest przez komitet etyczny, dwóch specjalistów od zapachu i dwa laboratoria, które są w pełni poświęcone badaniom i rozwojowi:

- kompletna struktura – od projektowania, rozwoju i wytwarzania produktów od A do Z

- surowa, wymagająca kontrola jakości

- 17 lat naturalnego, organicznego know-how

10% naszych zasobów ludzkich i 7% budżetu poświęcamy zaopatrzeniu, badaniom, rozwojowi, formułom i jakości poprzez wszystkie stadia powstawania produktu. 

Jak przystało na pionierów w obszarze kosmetyków organicznych dostępnych dla każdego, nasza wiedza na temat roślin i metod ekstrakcji pozwala nam rozwijać produkty zawierające najaktywniejsze składniki pochodzące z naturalnych ekstraktów.


Nasze kryteria wyboru:

- wiele ekstraktów wybrano ze względu na ich efektywność. Pozyskano z poszanowaniem środowiska (zachowanie bioróżnorodności, procesy pozyskiwania bez szkód dla ekosystemu)

- stosowanie się do standardów ECOCERT oraz COSMEBIO (95% składników roślinnych to składniki organiczne)

- formuły wolne od parabenów, glikoli, estrów, fenoxyethanolu, silikonu, parafiny i wszystkich innych składników podejrzewanych o szkodzenie zdrowiu

- produkty nie testowane na zwierzętach

 

NASZE  ZAANGAŻOWANIE

SO’ BIO etic marka zaangażowana. Oparta na solidnych wartościach SO’BiO étic® gwarantuje, że produkty są rozwijane  i produkowane z szacunkiem dla ludzi i zwierząt, z poszanowaniem środowiska i natury a także, że jakość stanowi wartość kluczową i dowód szacunku wobec klientów.

Dla SO'BiO étic® bycie marką certyfikowaną to za mało. Podkreślamy nasze zaangażowanie etyczne na każdym poziomie.

 

ETYKA
Produkujemy nasze kosmetyki we Francji, a rośliny czerpiemy z francuskiej bioróżnorodności lub przez sprawiedliwy handel. Wybieramy dostawców surowców kierując się zasadami etycznego podejścia, dając pierwszeństwo lokalnym producentom tam gdzie tylko to możliwe. Dla róży Anjou używanej w różanej serii SO'BiO étic®  dostawcą jest centrum Czerwonego Krzyża, które zatrudnia niepełnosprawnych. 

W przypadku składników pochodzących z innych kontynentów pierwszeństwo zawsze mają zasady sprawiedliwego handlu Fair Trade.

 

PRODKTY

Karta SO'BiO étic®

- bez parabenów, bez nanocząsteczek, bez fenoxyethanolu, bez produktów petrochemicznych, bez sztucznych barwników, bez GMO, bez sztucznych zapachów, PEG-ów, silikonów, parafiny

- bez produktów pochodzących z martwych zwierząt

- nie testowane na zwierzętach

- opakowanie biodegradowalne i nie zanieczyszczające środowiska

- 1% dla Planety

Ruch 1% dla Planety to grupa biznesów oraz marek, które zobowiązały się przeznaczać przynajmniej 1 % rocznego obrotu na ochronę środowiska. Utworzony w roku 2002 przez Yvon Chouinard, założycielkę Patagonia, 1% dla Planety stał się jednym z największych źródeł finansowania projektów pro-środowiskowych na całym świecie. Obecnie ponad 1200 firm w 37 krajach jest członkami ruchu. 

Firmy z grupy LEA NATURE przyłączyły się do ruchu w roku 2007 co oznacza, że przeznaczają 1% obrotu dla stowarzyszeń pracujących na rzecz ochrony środowiska. Tylko do roku 2008 około 50 projektów otrzymało dofinansowanie z tego źródła na łączną kwotę 450 000 euro.


Więcej informacji na: www.onepercentfortheplanet.org